Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Ceski jezik kao izborni? - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Ceski jezik kao izborni?

#1 User is offline   Dalida 

• Brucoš
  • Group: Student
  • Interests:languages,litterature, dancing,music,travelling...<br /><br />check this out- obligatory!! http://www.myspace.com/stefanradjenkg

Posted 08 May 2009 - 21:57

Ima li neko iskustva sa polaganjem istog?
0

#2 User is offline   jabuka 

• Brucoš

Posted 17 October 2009 - 09:11

Mene isto zanima da li je neko uzimao ceski kao izborni i da li znate kada su predavanja kao i da li moze da se slusa samo godinu dana , posto sam student zavrsne godine?! hvala unapred..
0

#3 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 17 October 2009 - 11:06

Moje kolege slusaju ceski kao drugi slovenski (ja sam licno izabrala slovacki, pa ne mogu da prenesem svoja iskustva) i kazu da su profesori ok, lepo se radi, niko se ne zali, a pricala sam sa vise razlicitih ljudi.
0

#4 User is offline   Zoja 

• Brucoš

Posted 14 November 2009 - 13:26

Ja idem na ceski kao drugi slovenski jezik od ove godine, i nisam bas zadovoljna, profesori jesu uljudni (i to je nesto), ali veoma malo i sporo se radi, stalno gubimo casove ili predavaci kasne. To je steta, posto ceski stvarno nije tezak, i da se samo malo ozbiljnije radi mogli bismo ga pristojno nauciti za dve godine.
0

#5 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 14 November 2009 - 14:19

O jezicima na slavistici kao drugim slovenskim kruze sledece price:
1. ruski - tesko se polaze, malo nauci
2. poljski - mnoooooooogooo se radi, mnogo se nauci, ali je dosta tesko i zahtevno
3. ukrajinski - fonetika mora da se uci, lektorske su ok, knjizevnost se lako prolazi
4. slovacki - lako se polaze, do ove godine nije bilo preterano popularno
5. ceski - lako se polaze, fancy smer
0

#6 User is offline   kamencic 

• Brucoš

Posted 14 November 2009 - 22:39

Ja se ne bih slozila sa Zojom. Ja sam ove godine isto uzela ceski i mogu da kazem samo pohvale. Ide se sasvim normalnim tempom jer neki koji idu nisu sa slavistike i slovenski jezici im nisu bliski, ali sto je takodje bitno da na toj katedri imaju u vidu da ceski ne treba da znam kao prvi jezik i da osim fakulteta ja imam drugih obaveza. A to je za pohvalu. Ko nema zivot i kome je fakultet sve neka sam radi vise. Ne treba da budem izbombardovana sa sto hiljada reci i kilometraznim domacima. Ja ceski nisam upisala. Pricala sam sa mnogima ko ide sa mnom a to su najvise rusisti i najvecoj vecini odgovara da se ide tempom koji je katedra odredila, a onima kome ne odgovara je 2 coveka. Za ovu godinu ceskog samo pohvale.
0

#7 User is offline   Dalida 

• Brucoš
  • Interests:languages,litterature, dancing,music,travelling...<br /><br />check this out- obligatory!! http://www.myspace.com/stefanradjenkg

Posted 05 June 2010 - 21:16

Ja sam sa francuskog, slusala sam ceski kao izborni sa rusistima ( njima je to drugi slovenski), u prvoj godini sam se smorila ziva od fonetike ( ceo prvi semestar!!!!) i uzaludno protracenog vremena, a druga godina je bila super, profa Katarina je predivna, preslatka i preljubazna, a i konacno smo i na vezbama kod Snezane radili korisnu konverzaciju... Tako da ko pristaje na smor na prvoj godini, neka uzme :D
0

#8 User is offline   Zoja 

• Brucoš

Posted 06 June 2010 - 10:37

View Postkamencic, on 14 Nov 2009, 23:39, said:

Ja se ne bih slozila sa Zojom. Ja sam ove godine isto uzela ceski i mogu da kazem samo pohvale. Ide se sasvim normalnim tempom jer neki koji idu nisu sa slavistike i slovenski jezici im nisu bliski, ali sto je takodje bitno da na toj katedri imaju u vidu da ceski ne treba da znam kao prvi jezik i da osim fakulteta ja imam drugih obaveza. A to je za pohvalu. Ko nema zivot i kome je fakultet sve neka sam radi vise. Ne treba da budem izbombardovana sa sto hiljada reci i kilometraznim domacima. Ja ceski nisam upisala. Pricala sam sa mnogima ko ide sa mnom a to su najvise rusisti i najvecoj vecini odgovara da se ide tempom koji je katedra odredila, a onima kome ne odgovara je 2 coveka. Za ovu godinu ceskog samo pohvale.

Haha, ja jesam rusista (i pricala sam sa puno njih o ceskom :bye: ) i sigurno nas ima vise od dvoje koji misle da idemo apsurdno sporo. Kod nas na katedri su predavanja iz ceskog (a s tim i nase znanje doticnog) stalno predmet ismevanja. Mozda je nama lakse zato sto vec ucimo jedan slovenski jezik, ali svima nam je (verovatno) jedan slovenski jezik maternji! I ne idu oni tim tempom zato sto hoce da prilagode bilo sta studentima, vec zato sto su lenji i tako im je lakse. A to bas i nije u redu. I ne brini, i da malo ubrzaju (kao sto ce valjda u drugoj godini) necemo ga ni raditi ni znati kao da smo upisali ceski...
0

#9 User is offline   Stray 

• Brucoš

Posted 14 November 2010 - 17:08

View PostZoja, on 6 Jun 2010, 10:37, said:

Haha, ja jesam rusista (i pricala sam sa puno njih o ceskom :thumbup: ) i sigurno nas ima vise od dvoje koji misle da idemo apsurdno sporo. Kod nas na katedri su predavanja iz ceskog (a s tim i nase znanje doticnog) stalno predmet ismevanja. Mozda je nama lakse zato sto vec ucimo jedan slovenski jezik, ali svima nam je (verovatno) jedan slovenski jezik maternji! I ne idu oni tim tempom zato sto hoce da prilagode bilo sta studentima, vec zato sto su lenji i tako im je lakse. A to bas i nije u redu. I ne brini, i da malo ubrzaju (kao sto ce valjda u drugoj godini) necemo ga ni raditi ni znati kao da smo upisali ceski...

Dal si slucajno bila na vezbama kod Andrleta? SPEEDy Gonzales tako treba da ga zovu xD i ne samo zbog brzine predavanja. Mislim da je tempo sasvim OK i nisam siguran da bi mogao da pratim da ide brze...
0

#10 User is offline   Satine 

• Brucoš

Posted 29 July 2011 - 18:37

Razmišljam se oko toga da upišem češki kao izborni. Interesuje me kako izgledaju predavanja, kakvi su profesori i sve što mislite da je korisno.

:blush:
0

#11 User is offline   SoYouWannaBeaGanfer 

• Brucoš

Posted 06 October 2011 - 17:11

View PostSatine, on 29 July 2011 - 18:37, said:

Razmišljam se oko toga da upišem češki kao izborni. Interesuje me kako izgledaju predavanja, kakvi su profesori i sve što mislite da je korisno.

:blush:

Sve preporuke, najjaca katedra , jednostavno facetine su ! :SMIL43~4: Predavanja 2 casa nedeljno, vezbe isto toliko, s tim da nisu obavezne, ali jesu korisne. Nije tesko poloziti, uci se ispocetka. Ja sam zab'o 2 sestice bez vecih problema. Kad ucis moze i mnogo vise.

This post has been edited by SoYouWannaBeaGanfer: 06 October 2011 - 17:12

0

#12 User is offline   cupcake 

• Brucoš

Posted 08 October 2011 - 13:36

da li je izasao raspored za ceski kao izborni? :)
0

#13 User is offline   Satine 

• Brucoš

Posted 08 October 2011 - 23:52

View PostSoYouWannaBeaGanfer, on 06 October 2011 - 17:11, said:

Sve preporuke, najjaca katedra , jednostavno facetine su ! :SMIL43~4: Predavanja 2 casa nedeljno, vezbe isto toliko, s tim da nisu obavezne, ali jesu korisne. Nije tesko poloziti, uci se ispocetka. Ja sam zab'o 2 sestice bez vecih problema. Kad ucis moze i mnogo vise.

Prijavila se. :) I sad čekam. :D
0

#14 User is offline   Satine 

• Brucoš

Posted 08 October 2011 - 23:53

View Postcupcake, on 08 October 2011 - 13:36, said:

da li je izasao raspored za ceski kao izborni? :)

Jeste, na sajtu slavistike možeš da nađeš. :)
0

#15 User is offline   cupcake 

• Brucoš

Posted 09 October 2011 - 09:37

View PostSatine, on 08 October 2011 - 23:53, said:

Jeste, na sajtu slavistike možeš da nađeš. :)

pa ja kad otvorim taj sajt pise mi 'uskoro' o.O kako se prijavljuje? :)
0

#16 User is offline   Kuglica 

• Brucoš

Posted 10 October 2011 - 21:10

Kada su termini za ceski kao izborni?
0

#17 User is offline   Peekaboo 

• Brucoš
  • Interests:photography, literature, music, movies, mythology, arts

Posted 11 October 2011 - 15:32

evo slavistickog rasporeda, ako ne mozete da ga nadjete. Po njemu bih rekla da su predavanja za ceski kao izborni utorkom i cetvrtkom, kod Zdenjeka. Ne drzite me za rec jer ne znam ko treba da drzi ceski kao izborni i koliko casova nedeljno iako je ovo sto sam videla jedino za neslaviste:/ Mozda ima jos neko predavanje, ovo mi deluje malo.
УТОРАК
20:15 – 21:45
Здењек Андрле
Савремени чешки језик П-1
неслависти
Сала 21 а

ЧЕТВРТАК
16:45 - 18:15
Здењек Андрле
Савремени чешки језик П-1
неслависти
Сала 012