Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Radna knjizica i fax - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

• (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Radna knjizica i fax

#1 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent
  • Group: Student

Posted 25 August 2009 - 16:45

Imam ponudu da radim kao zamena u jednoj srednjoj skoli da predajem ruski jezik u toku septembra mesec dana.
Zna li neko kakva je procedura vadjenje radne knjizice, s obzirom na cinjenicu da sam redovan student na budzetu?
I imam li pravo na tako nesto uopste?

Napominjem, u pitanju je samo mesec dana u septembru.

Hvala unapred :)
0

#2 User is offline   Kordelija 

• Student

Posted 25 August 2009 - 17:41

View PostGorkaChokolada, on 25 Aug 2009, 17:45, said:

Imam ponudu da radim kao zamena u jednoj srednjoj skoli da predajem ruski jezik u toku septembra mesec dana.
Zna li neko kakva je procedura vadjenje radne knjizice, s obzirom na cinjenicu da sam redovan student na budzetu?

Hvala unapred :)

Mislim da se radna knjizica vadi tako sto se prijavis na biro, a ne znam sta ti sve treba za prijavljivanje. Mislim i da imas pravo na to, ali proveri kod vec zaposlenih studenata.
0

#3 User is offline   jefimija 

• Brucoš

Posted 25 August 2009 - 17:59

View PostKordelija, on 25 Aug 2009, 18:41, said:

Mislim da se radna knjizica vadi tako sto se prijavis na biro, a ne znam sta ti sve treba za prijavljivanje. Mislim i da imas pravo na to, ali proveri kod vec zaposlenih studenata.

Nemas prava da imas radnu knjizicu. Tacnije, imas pravo, ali ne mozes vise da budes na budzetu. Ja sam zbog toga propustila jedan jako dobar posao. Ipak, posto je u pitanju samo mesec dana pitaj poslodavca da li postoji mogucnost da potpises ugovor o honorarnom radu. Njima je to isti djavo, a ti ces sacuvati budzetsko mesto.
0

#4 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 25 August 2009 - 18:17

Aj na MSN :)
0

#5 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 25 August 2009 - 18:18

To i ja kazem. Meni ovi kazu da mogu....
U pitanju je samo mesec dana zamene sa 70% fonda casova....
Vama hvala, a ako neko zna nesto jos detaljnije - recite...
0

#6 User is offline   Snake Plissken 

• Number Six
  • Group: Moderator
  • Interests:Stripovi, knjige, crtanje, boks, dizajn.

Posted 25 August 2009 - 18:54

Za izdavanje radne knjizice potrebno je da privremeno uzmes dokumenta s faksa, da bi ti tamo upisali poslednju(trenutnu) strucnu spremu.
Uz to valjda podnosis i zahtev za izdavanje knjizice i to je to, ako se tacno secam. To se sve radi u tvojoj opstini.

Mene niko nije pitao za sta uzimam dokumenta, niti sam ja mario, buduci dami je samofinansiranje zacrtano do kraja skolovanja.
Mdjutim, znam nekolicinu studenata koji su na budzetu, i rade kao prijavljeni radnici.
Koliko sam ja shvatio, tesko da to iko zaista proverava. Prijateljica s geografskog konobarise vec dve godine u jednom kaficu, i sve to vreme je na budzetu.

Nisam ikada cuo da je nekome zaista uskracen budzet zbog ovoga, kad bolje razmislim.

EDIT
Maco, mene nikada ne zoves na MSN. :)
A svi moji prijatelji su me izdali i presli na fejsbuk.

This post has been edited by Snake Plissken: 25 August 2009 - 18:56

0

#7 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 25 August 2009 - 19:07

Zvaću te, pošalji mi ga na PP. :)
0

#8 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 25 August 2009 - 19:16

Pa, dobro, ali sta ako IPAK izvale?
I moze li to da radi neko drugi umesto mene, npr. roditelj da uradi sva ta vadjenja papira, gluposti?
Posto se ja zaista ne bih cimala po fakultetu/birou/opstini usred ispitnog roka (sto ljudima koji ne studiraju nikako da bude jasno!).

This post has been edited by GorkaChokolada: 25 August 2009 - 19:17

0

#9 User is offline   Snake Plissken 

• Number Six
  • Interests:Stripovi, knjige, crtanje, boks, dizajn.

Posted 25 August 2009 - 19:26

Eh sad, ipak. :(

Ako zelis da odradis taj secme dana, a da malo smanjis rizik, uradi sledece. Ovde reci kako si odustala od svega, i da ti je jako zao sto ne mozes da uradis to jer je protivzakonito, itd. To je zato sto te profesori znaju, pa da se operes od sumnji. :)
Ja ne znam da je iko ikada uhvacen u ovakvim zakulisnim radnjama, te ne znam ni sta bi se desilo, kontam da bi mogla da se oprostis od drzavnog finansiranja.

Takodje, kada vadis radnu knjizicu, mogu ti ljudi skupiti dokumenta i sve ostalo, ali moras licno otici, jer se sama upisujes u tu knjigu. E da, mozda ti treba i krstenica, ali nisam siguran.

Salu na stranu, znam da si ambiciozna, i sama si pominjala ovde na forumu svoje planove - stoga bih ti preporucio da preskocis sve ovo zezanje. Sumnjam da bi te neko ulovio, ali nije da imas malo toga da izgubis.
0

#10 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 25 August 2009 - 19:30

Uzgred, hoćeš da studiraš DVA faksa.
Poturi nekom po nos zakon i reši se bede.
0

#11 User is offline   yellenche 

• Brucoš

Posted 25 August 2009 - 20:46

Издавање радне књижице

Потребна документација:
- Попуњен захтев за издавање
- Бланко радна књижица (НЕ попуњавати податке!!!)
- Лична карта на увид
- За стране држављане: пасош на увид и пријава боравка
- Фотокопија доказа о стручној спреми и оригинал на увид

Место набавке обрасца: књижара/папирница

Напомена везана за документацију:
У радну књижицу се искључиво уписују подаци о стручној спреми на основу исправа издатих од образовних инстутуција које имају дозволу за рад Министарства просвете или на основу нострификованих страних диплома.

Место предаје документације: Писарница

Место решавања предмета: Писарница

Напомена:
Обавезно је лично присуство.
Незапослена лица захтев подносе према месту пребивалишта, а запослени према месту запослењa

Ovo sam prekopirala sa sajta moje opstine, uglavnom, svako moze da ima radnu knjizicu, koja se uzima u opstini i ne moras da se prijavljujes na biro uopste. Ja sam je zbog posla izvadila bez problema, radila sam godinama (doduse honorarno) i bila na budzetu, niko me nista nije pitao. Potrebna su ti samo srednjoskolska dokumenta. I jos nesto, radila sam i jedno vreme u skoli kao zamena, ali mi nista nisu upisali u radnu knjizicu, jer sam tad bila apsolvent, ali su mi to isplatili kroz neki njihov dil.. Eto tako :(

This post has been edited by yellenche: 25 August 2009 - 20:47

0

#12 User is offline   jefimija 

• Brucoš

Posted 25 August 2009 - 23:32

Nije poenta u ovome trenutno, vec u onome sto ce kasnije biti. Ti se sada prijavis sa srednjom skolom i tako dobijes knjizicu. Kada zavrsis fakultet, zeleces, logicno, knjizicu sa svojom pravom skolskom spremom i tada ces naici na problem na koji je naisla i moja sestra. Za godinu-dve ces naprasno dobiti fakultetsku diplomu koja ce morati da se unese u knjizicu i onda ce te tete pitati kako to da sada imas diplomu i to Filoloskog gde studije traju cetiri godine? Tada ces morati da kazes da si studirala dok si obavljala prethodni posao, pa si morala da prijavis samo srednju skolu. I tu nastaje igra bez granica. Ona ce morati da te prijavi, ti ces, naravno, biti uveliko diplomirana, ali neces moci da dobijes diplomu (imaces kod sebe samo uverenje o diplomiranju), jer diplome uvek kasne. Jedina varijanta je da se molis da ti zapadne neka kul teta kojoj ces objasniti situaciju na lep nacin, kupiti joj veliku Milku i konzervu NES kafe i zataskati sve sto se dogodilo.
Dakle, slabe su sanse da te sada neko nahvata, ali mogu kasnije da ti naprave problem. Drzi se ti ugovora o honoraru i Bog da te vidi, sto da dzabe navlacis bedu na vrat i da strepis od odlaska u NSZ.
0

#13 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 25 August 2009 - 23:46

Ja zapravo u oktobru, ako Bog da, upisujem prvu godinu uporednih studija, tako da ce se to s diplomom poklapati.
Jao, kako se ja uvek uvalim u ovakve stvari?
0

#14 User is offline   yellenche 

• Brucoš

Posted 26 August 2009 - 00:07

Cokolado, tebi su trazili radnu knjizicu za taj rad od mesec dana?

This post has been edited by yellenche: 26 August 2009 - 00:09

0

#15 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 26 August 2009 - 00:16

View Postyellenche, on 26 Aug 2009, 01:07, said:

Cokolado, tebi su trazili radnu knjizicu za taj rad od mesec dana?

Da. Zbog isplate. U pitanju je drzavna srednja skola.
0

#16 User is offline   yellenche 

• Brucoš

Posted 26 August 2009 - 00:29

Hm, ne znam da li onda uopste mozes tamo da radis, jer sa diplomom srednje skole po zakonu vise ne mozes da predajes u skoli ni kao zamena. Meni su napravili problem, iako sam imala sve polozene ispite, sem diplomskog, ali su mi isplatili novac preko racuna neke druge profesorke.

Uglavnom, ja sam knjizicu izvadila u toku studija, a sad kad sam diplomirala upisala sam tu diplomu, i uspesno se prijavila na evidenciju NSZa :(.

Sama knjizica nije problem, ali kako ce to da ti upisu, to ne znam. I ne znam da li sadasnji statut fakulteta to zabranjuje, mislim na to da gubis pravo na budzet ako si zaposlena, ali sigurno ne zabranjuje da imas radnu knjizicu.
0

#17 User is offline   DDica 

• Najdidastija Dida

Posted 26 August 2009 - 12:16

View PostGorkaChokolada, on 25 Aug 2009, 17:45, said:

Hvala unapred :(

pošto ideš da radiš kao zamena, potpisuješ ugovor na određeno vreme.

nemaš nikakvih zakonskih prepreka za vađenje radne knjižice, niti bilo kakvih posledica na fakultetu.

radna knjižica se vadi u opštini; prvo sa fakulteta privremeno povučeš dokmenta da bi ti u radnu knjižicu upisali srednjoškolsku diplomu; diplomu fotokopiraš, ali ne moraš da overavaš fotkopiju; pošto nemaš fakultetsko obrazovanje, u školi ćeš potpisati ugovor za platu koja se računa po keficijentu za srednju školu i po fondu časova.

kada ti u radnu knjižicu upišu srednjoškolsku diplomu, dokumenta vraćaš fakultetu, a radnu knjižicu nosiš poslodavcu zajedno sa potvrdom o nekažnjavanju i potvrdom sa fakulteta da si student (možda će ti tražiti i fotkopiju lične karte, izvod iz matične knjige i državljanstvo).

i to je to.

od direktora traži plan rada koji je uradi nastavnik kojeg menjaš. ne nasedaj na razne priče i gluposti, ti si jednomesečna zamena i nemaš zašto da gubiš vreme praveći ceo godišnji plan.

eh, da i treba ti otvoren tekući račun u banci da bi primala platu. prvi deo plate leže do 15. u mesecu, a drugi deo oko 25.

i dobro planiraj časove, najgore što može da ti se desi je da se nisi dobro pripremila i da ne znaš šta dalje.

i treba da znaš da je škola OBAVEZNA da te prijavi, makar išla i na jednodnevnu zamenu. i obavezni su da ti daju platu kao profesoru sa odgovarajućom stručnom spremom, a ne kao stručnom saradniku ili slično; platu MORAJU da ti uplaćuju na tekući račun, nikako na ruke. na ruke dobijaš samo novac za prevoz jer to ne finansira država, nego škola iz sopstvenih sredstava.
jelenče, po zakonu može da se radi sa srednjom stručnom spremom, ali samo na određeno vreme. to što su ti isplatili platu preko druge profesorke je neka njihova mućka.

i ponavaljam, rad ne povlači nikakve sankcije na fakulteu. zamisli još i da zabrane rad studenima, taman bi došlo do nereda!

nemaš nikakve veze sa biroom za neaposlene, ne prijavljueš se njima uopšte; radnu knjižicu sa upisanom srednjoškolskom diplomom nosiš u školu i to je to. obavezni su i da ti uplate zdravstveno osiguranje za tih mesec dana.
0

#18 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 26 August 2009 - 12:32

Hvala DDica. :(
Ne brinem se toliko za casove, kontam da bih mogla nesto da izimprovizujem uvek :)
Plan rada i knjige dobijam, poznajem zenu koju cu menjati, tako da to nije problem.
Koliko traje procedura da se povuku dokumenta i placa li se to?
0

#19 User is offline   GorkaChokolada 

• Apsolvent

Posted 26 August 2009 - 12:38

E, da, i gde se, dodjavola, kako i za koliko kesa vadi ta potvrda o nekaznjavanju?
(da, znam da postavljam glupo pitanje)
0

#20 User is offline   DDica 

• Najdidastija Dida

Posted 26 August 2009 - 12:46

u SUP-u, verovatno se plaća neka administrativna taksa od 200-300 dinara i čeka se dan-dva-tri za izdavanje uverenja.

edit: za povlačenje dokumenata sa faksa pišeš molbu i predaješ na šalteru (molbu u vidu onog obrasca za sve i svašta), ali i platiš neke hiljade i hiljade dinara! ne znam koliki je harač ovih dana, raspitaj se!
0

• (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users