Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Broj bodova za upis - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

Poštovane kolege, dobrodošli na podforum Katedre za italijanistiku. Prilikom registracije na forum, bili ste u obavezi da procitate PRAVILNIK i samim tim ste prihvatili obavezu da ga se dosledno pridržavate. Pre nego što otvorite neku temu na forumu, molimo Vas da prvo pregledate vec postojece teme. Naime, o vecini predmeta i kurseva vec postoje otvorene teme, i verovatno cete tamo naci odgovore na neka od pitanja koja vas zanimaju. Tek ukoliko vidite da vec postojeca tema ne sadrži odgovor koji Vam treba, ili da tema nije odgovarajuceg sadržaja, možete otvoriti novu temu. Vodite racuna da u naslovu i podnaslovu teme precizno definišete ono što pitate. Svima nam je od koristi da se teme ne umnožavaju bez potrebe, jer se time dobija na preglednosti našeg foruma, ali i na brzini dobijanja potrebnih informacija. Ne bi bilo loše da, ukoliko vec na forumu ne dobiejte potreban odgovor, a dobijete ga na nekom drugom mestu, tu informaciju podelite i sa ostalim kolegama na forumu. Imajte u vidu da smo ovde da bismo jedni drugima pomagali.
1. godina2. godina3. godina4. godinaNeke osnovne informacije o katedrama, ispitima, profesorima, konsultacijama i sl. su vec objavljene na sajtovima pojedinacnih katedri i redovno se obnavljaju. Pre nego što postavite pitanje i/ili otvorite novu temu, predlažemo da prvo pogledate da li potrebna informacija vec postoji na sajtu Fakulteta. Evo linkova koji vam mogu pomoci:
Sajt Fakulteta, informacije o osnovnim studijama
Sajt Katedre za italijanski jezik i književnost
Sajt Seminara za društvene nauke
Italijanski jezik IItalijanski jezik IIItalijanski jezik IIIItalijanski jezik IV
Italijanska književnost IItalijanska književnost IIItalijanska književnost IIIItalijanska književnost IV
Uvod u italijansku kulturuLatinski jezik I i IIMetodika nastave italijanskog jezika
Latinski jezik I (po Bolonji)Istorija italijanskog jezika
Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Broj bodova za upis

#1 User is offline   Spinderella 

• Brucoš
  • Group: Student

Posted 08 June 2011 - 23:50

Zdravo!
Zanima me koliko bi mi (otprilike, je l') bodova trebalo za upis na italijanistiku. Trazila sam na Infostud-u, na Google-u, ali ne mogu da nadjem nigde. Cak ni statistike od predhodnih godina. Pa ako se nadje neko da mi kaze koliko je bodova imao prosle godine. Hvala unapred!
0

#2 User is offline   cecy1991 

• Brucoš

Posted 09 June 2011 - 11:20

Ne ispod 80 bodova za budzet, ja sam toliko imala prosle godine. Ali naravno zavisi od godine do godine.
0

#3 User is offline   pausiniana 

• Brucoš
  • Interests:muzika, muzika, muzika i opet muzika.

Posted 09 June 2011 - 11:25

Ran glista od prosle godine:
http://prijemni.info...Italijanski.pdf
0

#4 User is offline   MiloshP 

• Brucoš

Posted 11 June 2011 - 12:34

A kakva su pitanja iz engleskog? Na zaokruživanje kao što pričaju ili...?
0

#5 User is offline   Kuglica 

• Brucoš

Posted 12 June 2011 - 15:23

Pitanja iz engleskog su na zaokruživanje.
Da, trebalo bi nam oko 80 poena za budžet. :)
0

#6 User is offline   Spinderella 

• Brucoš

Posted 14 June 2011 - 14:24

Jos nesto me zanima (sorry, ali ovi sa fakulteta nece da mi se jave na telefon :( )... Ako se desi da ne upadnem na italijanistiku, da li ja mogu sa tim brojem bodova koji sam ostvarila da upisem neki drugi smer, ukoliko ima slobodnih mesta?
0

#7 User is offline   pausiniana 

• Brucoš
  • Interests:muzika, muzika, muzika i opet muzika.

Posted 16 June 2011 - 00:28

Ako bude kao sto je bilo prosle godine, nakon tog prvog upisa, tj. nakon sto izadje ran glista i sve to, objavice gde su ostala slobodna mesta,i onda ces moci da se prijavis za neki od tih smerova gde ima slobodnih mesta,pa ce se tu opet praviti rang lista. Tako je bilo prosle godine, a one tamo je bilo da se stavlja ''druga zelja'', pri prijavljivanju za prijemni.
0

#8 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 16 June 2011 - 00:53

Onda neki ljudi položeprijemni, ali se ne upišujer su, recimo, polagali prijemni i na nekoj akademiji, pa upali tamo...onda se mesta na listama podižu.. neki su i tako imali sreće.
0

#9 User is offline   roland 

• Brucoš

Posted 17 June 2011 - 16:09

Izvinite, ako sam ja dobro razumela, na prijemnom za italijanistiku se polazu srpski i engleski. Da li slucajno neko zna kakva su pitanja na testu iz srpskog a kakva iz engleskog? Unapred hvala.
0

#10 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 17 June 2011 - 21:48

Na prijemnom za italijanistiku se polaze srpski i strani jezik po izboru.

Svi mi koji smo na fakultetu, nikakvim slucejm, nego silom prilika znamo kakva su pitanja jer smo ih polagali. Ako u Skriptarnici fakulteta (9-20h, radnim danom) kupis zbirku zadataka za prijemni iz srpskog, autori Duska Klikovac i Veljko Brboric, 600 dinara, saznaces i ti.

Srecno :flower:
0

#11 User is offline   roland 

• Brucoš

Posted 18 June 2011 - 08:33

Hvala :thumbup: osecam da ce mi trebati.
0

#12 User is offline   Spinderella 

• Brucoš

Posted 21 June 2011 - 12:59

Eh... Meni opet nije nesto jasno.... Ako zelim dapolazem srpski i engleski (za italijanistiku http://www.fil.bg.ac...is2011/prva.pdf ) predaja dokumenta mi je 24og, je l' da? Zao mi je sto vas gnjavim, ali na faxu mi se i dalje ne javljaju :( Nadam se da ce neko uskoro da mi odgovori da znam kad da putujem za BG ^^
0

#13 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 21 June 2011 - 13:33

Imas na sajtu.

Ax, pardon, trazis potvrdu za to sto vidis. Da, 24. u Sali Heroja predajes. Ti upisujes grupu 13, italijanski jezik.

This post has been edited by maca: 21 June 2011 - 13:42

0

#14 User is offline   Spinderella 

• Brucoš

Posted 21 June 2011 - 13:48

Hvala puuuuuno! :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic