Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Studentski servis - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

• (18 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Studentski servis e-student

#21 User is offline   Juniperus 

• Apsolvent
  • Group: Moderator
  • Interests:Razvijanje kulture odlaska u biblioteke! :-)

Posted 23 September 2011 - 05:27

View Postmakiiiiiii, on 22 September 2011 - 19:29, said:

Svi studenti koji na nalozima studentskog servisa vide greške, neka odu do studentske službe, kako bi se izvršile eventualne korekcije. Molim vas da to uradite pre kraja roka oktobar II jer nakon toga će biti rangiranje.

Auuu bre.. većina ljudi ima greške na nalogu. Pola njih neće ni videti (koristiti) ovaj servis do kraja oktobra 2. Osim toga ako im dođe 7000 ljudi (pa i 1000) za ispravku usled nagoreg posla (upis godine, obnova godine, masteri, unos ispita, plaćanje školarine, bla, bla.....), oni će da polude.

Evo ja primećujem na mom nalogu ogromne greške. Prvo neki ispiti nisu uneti, drugo, pod delom za ispite koji nisam polozila stoje mi neki predmeti koje nikad nisam ni slusala. Duze me za neke ispite koji su staroj generaciji bili obavezni a meni kao bolonjcu nisu, itd, itd....gomila gluposti.
1

#22 User is offline   Dijenek 

• Brucoš
  • Group: Student

Posted 23 September 2011 - 07:48

Вероватно су због целе надолазеће гунгуле око рангирања напрасно и увели ово чудо, али су могли о томе да мисле и мало раније. Мислим, ај да кажемо да су га подигли јуче(а нису, све оно ипак делује као тест фаза) - за мало више од две недеље је рангирање.

А и даље ми остаје нејасно све ово око пријава, електронских и папирних, као и око плаћања истих. Једни(мислим на релевантне изворе на факултету) кажу како је папирна пријава само у случају доношења исте на испит, други како је елетронско бесплатно, трећи примећују да постоји извесна опција са "кредитом"... То је нешто што би требало што пре да разјасне.

This post has been edited by Dijenek: 23 September 2011 - 07:48

0

#23 User is offline   Trenia 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 11:19

Primecujem da je svima br.indexa sestocifren dok je meni sedmocifren, konkretno 999/2011,jel to neka inovacija? Predpostavljam da ne mogu da aktiviram svoj nalog na studentskom servisu zato sto sam brucos?
0

#24 User is offline   pausiniana 

• Brucoš
  • Interests:muzika, muzika, muzika i opet muzika.

Posted 23 September 2011 - 11:35

Meni u polozenim ispitima ne stoji jedan ispit koji sam oplozila jos u junu. Sta sad??
0

#25 User is offline   pausiniana 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 11:37

I to nije sve. U nepolozenim mi stoji ispit koji sam polozila (i koji stoji u listi polozenih) a ne stoje svi koje nisam polozila.
0

#26 User is offline   mochaccino 

• mekani zvekan

Posted 23 September 2011 - 11:50

idi na šalter da ti daju listing, pa uporedi. imam i ja sličan problem, ništa neobično :z_war_2guns:
0

#27 User is offline   danijelalj 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 11:58

Da li studentski servis važi i za doktorande? Kako se prijavljujemo s obzirom na to da nam je broj indexa sa slovom D na kraju (da li ga pišemo, malo, veliko?)
0

#28 User is offline   pausiniana 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:00

Ok,hvala. Kakve sam srece verovatno ce i na listingu biti problema.
0

#29 User is offline   Candidate 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:02

Trojka je kod bolonjaca od 2009.

Mislis na ovo sto sam ja naveo ili na bubicinu "ocenu"?

Ako se odnosilo na ovo "Engleski jezik 3", nece biti, jer meni taj ispit stoji kao polozen, sa tacnim rokom, tacnom ocenom i tacnim imenom profesora za predmet "Engleski jezik II /morfologija". (A ja sam generacija Bolonja 2008.)

This post has been edited by Candidate: 23 September 2011 - 12:06

0

#30 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 23 September 2011 - 12:04

Kazem sa cime su pomesali.
0

#31 User is offline   Candidate 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:09

Ok. Da li i za to treba da se zalim, ili?

Bas lepo sto su nam ostavili da ispravljamo njihove greske. Ja sam jos i zavrsio s ispitima, mogu misliti kako je onim studentima koji jos imaju nesto da polazu, a treba da se bakcu i s ovim nesposobnjakovicima.
0

#32 User is offline   maca 

• Can you tell me..?

Posted 23 September 2011 - 12:10

Mislim da treba da im skrenes paznju da poprave.
0

#33 User is offline   Candidate 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:20

Ocigledno, samo, sacekacu ponedeljak, kad su rezultati iz Sintakse 2, pa da vidim kad ce to da prodje. Ako to ne prodje, ili ako prodje, a Kulturologija mi ostane nenavedena (sto znaci da nije do toga da nisu jos proknjizeni svi ispiti iz oktobarskog roka), onda idem da se zalim. Ovako bih isao najmanje dva puta, a kome to treba u zivotu?
0

#34 User is offline   Candidate 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:39

View PostJuniperus, on 23 September 2011 - 05:27, said:

Auuu bre.. većina ljudi ima greške na nalogu. Pola njih neće ni videti (koristiti) ovaj servis do kraja oktobra 2. Osim toga ako im dođe 7000 ljudi (pa i 1000) za ispravku usled nagoreg posla (upis godine, obnova godine, masteri, unos ispita, plaćanje školarine, bla, bla.....), oni će da polude.

Evo ja primećujem na mom nalogu ogromne greške. Prvo neki ispiti nisu uneti, drugo, pod delom za ispite koji nisam polozila stoje mi neki predmeti koje nikad nisam ni slusala. Duze me za neke ispite koji su staroj generaciji bili obavezni a meni kao bolonjcu nisu, itd, itd....gomila gluposti.

Bas tako. Ovo je kao da su uveli dodatni skup varijabli za rangiranje. Sad nije vise bitan samo broj bodova ostvarenih u tekucoj skolskoj godini, vec ce vase mesto na listi biti odredjeno i strpljenjem i sposobnoscu da se na onim nakaradnim stranicama studentskog "servisa" ulove sve greske, te vasom diplomatskom vestinom kojom cete, a mozda i necete, ubediti visoke oficire SS-a da vam, eto, ako nije problem, ipak navedu, i to pravilno, sve ispite koje jeste polozili, mada niste bili svesni da ste samim polaganjem obavili tek najlaksi deo posla. Takodje, vase mesto na rang listi zavisi i od vaseg boravka u Beogradu, u pravo vreme, iako biste najradije bili negde drugde. A vi, koji mozda u odsudnom trenutku, recimo ako uslov steknete u sestom roku, ne budete imali pristup internetu, pa, takav je zivot.

Nece poludeti samo ako im dodje 1000 ljudi. Poludece i ako im dodje jedan student, kao sto gotovo uvek i jeste slucaj. Svi dobro znaju da ce biti uobicajenog ponizavanja i vike, iako cemo mi dolaziti da ispravljamo NJIHOVE greske (jer je bilo tesko ukucati sve kako treba).
0

#35 User is offline   danijelalj 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:46

Ajd ja ponovo, vidim da mi se zagubio post :flower:
Da li studentski servis važi i za doktorande? Kako se prijavljujemo s obzirom na to da nam je broj indexa sa slovom D na kraju (da li ga pišemo, malo, veliko?)
0

#36 User is offline   jassy 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 12:49

Da li je obavezno prijavljivanje na taj servis?
0

#37 User is offline   Veselin 

• Student

Posted 23 September 2011 - 13:01

View Postdanijelalj, on 23 September 2011 - 12:46, said:

Ajd ja ponovo, vidim da mi se zagubio post :flower:

Pa pokusaj nesto od toga, nista te ne kosta. Vecina nas ovde je na osnovnima studijama, ne znam ni ko ce ti odgovoriti.
0

#38 User is offline   AnEyeForTheMainChance 

• Student

Posted 23 September 2011 - 13:24

Svi kojima na studentskom servisu pišu netačni podaci, naročito ako vam piše manje osvojenih bodova, idite na šaltere da vam se to ispravi jer to znači da su izgubili prijave. Danas sam provela dva sata na faxu pokušavajući da to ispravim
0

#39 User is offline   Opal 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 15:16

Meni se ideja svidja. I bilo je vreme da najzad uvedu elektronsku prijavu, na Gradjevinskom, MATF-u, ETF-u itd. to postoji vec godinama...
I, zacudo, svi podaci su tacni.
1

#40 User is offline   Candidate 

• Brucoš

Posted 23 September 2011 - 16:13

View PostOpal, on 23 September 2011 - 15:16, said:

Meni se ideja svidja. I bilo je vreme da najzad uvedu elektronsku prijavu, na Gradjevinskom, MATF-u, ETF-u itd. to postoji vec godinama...
I, zacudo, svi podaci su tacni.

I mi govorimo godinama da treba da se uvede elektronska prijava, ali ovo je odradjeno u najgorem mogucem trenutku i veoma traljavo, a to ce samo dodatno iskomplikovati celu stvar oko rangiranja.

Tebi su podaci tacni, a sad i ja vidim da su mi konacno zaveli Kulturologiju oko koje sam se zalio, ali sta je sa ljudima kojima su napravili tolike greske? Procitaj ponovo temu i pogledaj kakve gluposti su napravili. Tu vec ne pomazu argumenti tipa "dobra volja" ili "daj, recite nesto pozitivno". Ne mozes nemarno da odradis neki posao, pa da kazes "trudio sam se". A to sto su ponekome i uboli sve tacno, kao tebi, ne zasluzuje nikakvu pohvalu. Trebalo je svima da urade sve tacno, ili da ne rade nikako. Ovo sto su uradili ne pomaze nikome, cak ni njima, jer ce biti more ljudi koji ce, s punim pravom, dolaziti da im se zale. Mogli su pazljivo i na vreme da odrade ovo i sebi skrate posao.
0

• (18 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users