Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: srednjovekovna knjizevnost? - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

srednjovekovna knjizevnost?

#1 User is offline   kinder 

• Brucoš
  • Group: Student

Posted 22 April 2007 - 18:59

kod prof. Juhas i prof .Zorice Vitic

kako spremati pismeni? da li je dovoljno ischitati dela i ici redovno na predavanja i vezbe ili ste spremali iz josh neke literature?
kako uopste treba da izgleda taj pismeni(ja sam proshle godine dala narodnu preko kolokvijuma pa nisam do sada pisala ni jedan esej na FF) tako da me zanima kako treba spremati i pisati to(za prelaznu ocenu-znachi sad mi je tako frka da sam u fazonu "samo da polozim"); kakve su teme bile u proshlim rokovima?
mi smo imali kolokvijum na kome sam ja dobila 8 tako da na usmenom izvlachim samo jedno pitanje(nemam prevodnu knjizevnost):e sad : ja mislim da cu vecinu toga stici da pochitam, sem Konstantina Mihajlovica iz Ostrovice "Janjichareve uspomene" i K. Filozofa " Zitije despota Stefana Lazarevica"...e sad koliko prof. detaljno ispituje i ako nauchim to sa predavnja i vezbi+ ona mala nepismena skripta shto ima da se kupi kod onog chike dole...da li ima sanse da me provali da nisam chitala?:shame on me, shame on me i know....
but tik~tak...tik~tak... :P
help people!
p.s da li ispituje prof. Juhas ili i porf. Zorica Vitic?
0

#2 User is offline   DDica 

• Najdidastija Dida
  • Group: Moderator

Posted 23 April 2007 - 18:46

ne mogu puno da ti pomognem jer mi nismo gotovo ni imali predavanja na prvoj godini, a i na grupi 01 nemamo pismeni, a na usmenom nas je ispitivao prof. jovanović, ali samo ću ti reći da je to jedan od najlepših i najlakših ispita. čitaj dela i predgovore/pogovore; obavezno pročitaj mihajlovića (ja sam jedan od možda 5 debila koji su uspeli da padnu ovaj ispit baš zato što sam pročitala apsolutno sve osim "janjičarevih uspomena" i upravo to pitanje dobila na ispitu). ima nekih knjižica koje su navedene kao literatura (đorđe trifunović & co.), imaš sasvim dovoljno vremena da ih iščitaš.
ne paniči, sve će biti ok.
0

#3 User is offline   kinder 

• Brucoš

Posted 25 April 2007 - 15:01

hvala za info... da li ima nekog ko je skoro polagao ovaj ispit?
0

#4 User is offline   cimet 

• Brucoš

Posted 18 December 2010 - 13:10

Cao drugari! :D
Treba da imamo skoro kolokvijum iz Srednjovekovne knjizevnosti, a nekoliko nas se pita kako uopste ga poloziti ili ( pu pu ne daj Boze :povrac: ) dobiti ocenu vecu od 6. Pitamo se jer se sva predavanja i vezbe svode na prepricavanje dela, bez analize ili nekih iole kvalitetnih podataka koji se ne mogu pronaci preko vikipedije. Pomalo zvuci apsurdno, s obzirom na to da taj ispit nosi 9. poena.
Stoga molim vas, recite sta se uopste ocekuje od nas, kako dobiti malo vecu ocenu i koja je literatura najbolja u vezi sa teorijskim pitanjima tipa "kompozicijska shema zitija".
Hvala unapred! :D
0

#5 User is offline   Kordelija 

• Student

Posted 18 December 2010 - 16:48

Oba profesora su vrlo fina i traze zaista minimum znanja. Dovoljna su i predavanja i vezbe da bi se sa sasvim solidnom ocenom polozio ispit. Kompozicionu shemu zitija smo mi radili na vezbama i nije nam bila potrebna nikakva dodatna literatura. Mi doduse nismo imali kolokvijume, samo neke pismene vezbe, posto smo po starom programu. Ali ispit zaista nije tezak i profesori ne traze nista specijalno. E, da, postoji i neka skripta, pa raspitaj se malo po faksu gde da je nadjes.
0

#6 User is offline   Ami 

• Brucoš

Posted 16 January 2011 - 18:14

Zna li neko kada ce biti rezultati kolokvijuma ? :P
0

#7 User is offline   IvanDog 

• Brucoš

Posted 01 July 2011 - 10:10

У овом јунском року нико није пао испит, чак ни лик који није знао о чему се ради у Слово љубве и шта је главни мотив. Добио је 7, ако се не варам. То значи да сви полажу, али за већу оцену је потребна активност на вежбама, код Јухас не морате, вероватно и не треба, да идете на предавања јер су бескорисна. На испиту извлачите једно питање, два ако нисте положили колоквијум. На папиру увек пише име аутора и дело, што значи да прво морате да кажете нешто о аутору, биографске податке, ако знате, професорка се баш пали на то. Онда причате о делу. Ако је нпр. житије, одговарајте по систему, кренете од сличности са класичном схемом житија, то ће вам много олакшати посао, а и неће вас прекидати. Професорка има ту гадну навику да прекида људе у одговарању, не у смислу да вам каже да нешто не ваља или да вас зауставља већ понавља или каже оно што сте желели да кажете. Неке студенте прилично дави, прозива их и јури их око ситница, нпр. Како је Сава тачно рекао да су он и Симеон ушли на Свету Гору и сл. Читајте све јер на испит улази по 15 људи и не може да се одговара преко реда, што значи да ако се презивате на С, као ја. чекате да сви пре вас одговарају и испуцају сва питања која сте могли да знате. Са друге стране, то је добро, јер онда можете да се подсећате из свеске док други одговарају, знате шта је остало.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users