Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Prijemni ispit - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

• (14 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Prijemni ispit Nekoliko pitanja...

#1 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš
  • Group: Student

Posted 17 June 2007 - 21:18

Hm... treba mi jos nekoliko informacija, a stvarno ne znam gde mogu da dodjem do njih, pa ako nije problem da mi neko kaze... :blink:
Dakle, zanima me prijemni ispit...Konkretno:
1. Kada se tacno polaze i da li se sve (i gramatika i esej i pesma) radi istog dana ?
2. Da li u obzir dolaze samo dela iz informatora ?
3. Da li upis traje sva tri dana (2, 21. i 22.) ili mora da se dodje odredjenog dana ?
4. Kako mogu pouzdano da saznam koliko mesta je predvidjeno za svaki smer(konkretno-smerovi 01,05 i 06). Nekako mi je cudno da primaju npr. 74 u budzet i 42 kao samofinansirajuce...Obicno se zaokruzuje, tj. u pitanju su neke "okrugle cifre", na npr. 40 u budzet i 60 samofin. ?
5. Koliko vremenski traje ispit ? Koliko se vremena radi test, a koliko pesma i esej ?
Hm... to bi valjda bilo to... Hvala puno unapred! :lol:
0

#2 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš

Posted 18 June 2007 - 09:49

Hej, pogledala sam za ovo koliko njih primaju i kada je upis...hm...a za ovo ostalo, pomozite... :rolleyes:
0

#3 User is offline   Extazy 

• Brucoš
  • Interests:Hip-hop,Alternativa,Psihodelija,Chill,France and Arabian language and culture,Animals,Art,Grafits,Dance,Rolling,Video Games,Traveling...

Posted 19 June 2007 - 04:58

RASPORED PRIJEMA DOKUMENATA

Kandidat se javlja komisiji za utvrđivanje srednjoškolskog uspeha i podnosi na uvid originalna dokumenta:
· svedočanstva 1., 2., 3. i 4. razreda srednje škole (sa unetom prosečnom ocenom uspeha za svaki razred, izraženom sa dve decimale)
· diplomu o završenoj srednjoj školi
· izvod iz matične knjige rođenih

Kada komisija na prijavnom listu upiše i overi srednjoškolski uspeh kandidat predaje:
· prijavu
· overene fotokopije srednjoškolskih dokumenata
· izvod iz matične knjige rođenih
· neoverenu kopiju lične karte (stranica sa podacima i stranica sa slikom i matičnim brojem)
· dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 5.000,00 dinara na žiro račun: 840-1615666-26, šifra plaćanja 189, Filološki fakultet, Studentski trg 3, 11000 Beograd

Prijem dokumenata će se obavljati od 8 do 14 časova:

20.06.2007. za kandidate koji polažu srpski jezik/turski jezik
- pregled dokumenata u sali 34, predaja prijave: šalter 3

20.06.2007. za kandidate koji polažu srpski jezik/nemački jezik
- pregled dokumenata u sali 22, predaja prijave: šalter 5

21.06.2007. za kandidate koji polažu srpski jezik/ruski jezik
- pregled dokumenata u sali 33, predaja prijave: šalter 7

21.06.2007. za kandidate koji polažu srpski jezik/francuski jezik
- pregled dokumenata u čitaonici romanistike, predaja prijave: šalter 4

22.06.2007. za kandidate koji polažu srpski jezik/engleski jezik
- pregled dokumenata u sali 34, predaja prijave: šalter 4

RASPORED POLAGANJA PRIJEMNIH ISPITA

Prijemni ispit će se održati:
28.06.2007. u 12 časova - srpski jezik/engleski jezik
29.06.2007. u 8:30 časova - srpski jezik/turski jezik
29.06.2007. u 8:30 časova - srpski jezik/francuski jezik
29.06.2007. u 8:30 časova - srpski jezik/nemački jezik
29.06.2007. u 8:30 časova - srpski jezik/ruski jezik

Objavljivanje rang liste:
- privremena 05.07.2007. u 10 časova
- konačna 06.07.2007. u 16 časova

Ucis samo knjizevna dela koja su objavljena u informatoru
Test od 30 pitanja iz gramatike radi se 60 min a esej i tako to pojma nemam :rolleyes:
0

#4 User is offline   Extazy 

• Brucoš
  • Interests:Hip-hop,Alternativa,Psihodelija,Chill,France and Arabian language and culture,Animals,Art,Grafits,Dance,Rolling,Video Games,Traveling...

Posted 19 June 2007 - 05:03

e da i za mesta si pitala
grupa 1-budzet 74 samofinansirajuci 40
grupa 5-budzet 58 samofinansirajuci 42
grupa 2-budaet 15 samofinansirajuci 5
grupa 6-budzet 46 samofinansirajuci 34
0

#5 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 13:17

Dakle, ja za grupu 01 polazem 28.juna...Hm...ali, nije mi jasno kako se polaze...Kako mogu i gramatiku i esej i analizu pesme da radim odjednom...? Sta, daju mi 3 sata za sve i onda radim kako se snadjem...?Hm...
0

#6 User is offline   Zli zeka 

• Apsolvent
  • Group: Moderator
  • Location:Preselila sam se u Zimbabve. Ne plači za mnom, Argentino!

Posted 19 June 2007 - 13:43

Verovatno ce vam biti kao i nama - sat i po test, pauza, sat i po esej.
0

#7 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 13:48

Hm, overene fotokopije srednjoskolskih dokumenata??? Misli se na to da ce ih oni tamo overiti ili ja moram da ih overim u opstini i tako da ih predam??? :)
0

#8 User is offline   DDica 

• Najdidastija Dida
  • Group: Moderator

Posted 19 June 2007 - 15:10

moraš ti da ih overiš u opštini. baš čudno, to košta dosta, ne sećam se da su nama (u prošlom veku hihihi) to tražili.

blesava mala, za sada se koncentriši na prijemni, a o upisu ćeš lako, nemoj misliti na sve odjednom.
0

#9 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 15:29

Hm... znam... i meni je to malopre palo na pamet :)
Iccky, ipak cemo morati da overimo fotokopije...hm...
E, pa ljudi, sutra idemo u prvu posetu buducem(nadam se) fakultetu... hehe :D
0

#10 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 17:49

View PostDDica, on 19 Jun 2007, 16:10, said:

moraš ti da ih overiš u opštini. baš čudno, to košta dosta, ne sećam se da su nama (u prošlom veku hihihi) to tražili.

E, sada samo gledaju kako da te sto vise opljackaju... ali, sta ces, ne mozes protiv pravila kakva god da su... ;) :D

Da, sutra ce biti nasa prva poseta Filoloskom, hehe, taman da upoznamo teren zbog prijemnog... snaci cemo se valjda... :)
0

#11 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 20:13

Heeeej, ukoliko kazete da su vam dokumenta potrebna za fax, oslobodjeni ste placanja taxe!!! Moze da se overi u bilo kojoj opstini! :rolleyes:
0

#12 User is offline   Extazy 

• Brucoš

Posted 19 June 2007 - 21:39

tu si u pravu,kazes da ti teba zaprijemni i gotovo,kopirate diplomu u dva primerka jedan overen ide vama a drugi uzima opstina cini mi se,e sad ne znam da li se overavaju svedocanstva,i treba vam izvod iz maticne knjige rodjnih ne stariji od 6 meseci :rolleyes:
0

#13 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš

Posted 20 June 2007 - 17:19

Heeeej! Upravo sam se vratila, bila sam da se prijavim...Hm, slucajno sam promasila salu za prijavljivanje, dosla tamo gde se prijavljuje za grupe 05 i 06 i tek ce oni tamo :"Pa, hajde na ovu grupu, pa i ova je lepa, hajde, ovo mora da je neki znak, sudjena ti je onda ova grupa..." Hehe...ali, ipak sam prijavila za 01. Hm...samo, sad mi je nekako trip, imam utisak da se za ovaj smer prijavilo mnoooooogo njih... Kada ce moci da se zna koliko je njih prijavljeno?
By the way, prvi utisci su super, atmosfera na fax-u, prostorije,itd...Ljudi takodje...Sta zznam, valjda ce me ovi utisci drzati i kasnije...Ako upisem...Joooj....:unsure:
0

#14 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 20 June 2007 - 17:51

Hej, evo i mene sa isto tako lepim utiscima! :thumbup: Prvi utisak je bitan - moj je EXTRA! Ja sam se prijavila za 05, i nas je bilo dosta, najmanje je bilo za 02... blago njima... :unsure: Nista, ostaje da cekamo jos nedelju dana do prijemnog, pa onda jos nedelju do rezultata... joj... kad bi se to nekako ubrzalo... Nego, jel je mnogo tesko dobiti poene na eseju i pesmi??? Koliko otprilike treba ocekivati kao nesto prihvatljivo? Da znam, da se ne razocaram bas mnogo posle... :blush:
0

#15 User is offline   klovn 

• Brucoš
  • Interests:nepotrebno, apaticno, neprekidno, nezainteresovano zurenje u zid

Posted 20 June 2007 - 18:41

View PostBlesava mala, on 20 Jun 2007, 18:19, said:

Heeeej! Upravo sam se vratila, bila sam da se prijavim...Hm, slucajno sam promasila salu za prijavljivanje, dosla tamo gde se prijavljuje za grupe 05 i 06 i tek ce oni tamo :"Pa, hajde na ovu grupu, pa i ova je lepa, hajde, ovo mora da je neki znak, sudjena ti je onda ova grupa..." Hehe...ali, ipak sam prijavila za 01. Hm...samo, sad mi je nekako trip, imam utisak da se za ovaj smer prijavilo mnoooooogo njih... Kada ce moci da se zna koliko je njih prijavljeno?
By the way, prvi utisci su super, atmosfera na fax-u, prostorije,itd...Ljudi takodje...Sta zznam, valjda ce me ovi utisci drzati i kasnije...Ako upisem...Joooj....:unsure:

stvarno mislis da ih je bilo mnogo ? i ja sam se prijavila za 01 ali rano jutros pa nisam bas puno njih videla..
:thumbup:
0

#16 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 20 June 2007 - 19:46

I meni se cinilo da za 01 ima najvise prijavljenih, red je bio baaas veliki.... ali, naravno ne treba to da vas obeshrabri, i na 05 je bilo dosta!!! Videcemo kada budu objavili broj prijavljenih, iskreno se nadam da ih nije bas toliko koliko je izgledalo da ce biti....
0

#17 User is offline   Blesava mala 

• Brucoš

Posted 20 June 2007 - 19:57

Hm, pa ja sam tamo bila do 11h sigurno... mozda smo se videle... :thumbup:
Jooooj, kad ce izaci broj prijavljenih, bre!? Bas mi je trip...
0

#18 User is offline   Amarilis 

• Brucoš
  • Interests:svasta-nesto....

Posted 20 June 2007 - 22:57

View Posticcky88, on 20 Jun 2007, 18:51, said:

Nego, jel je mnogo tesko dobiti poene na eseju i pesmi??? Koliko otprilike treba ocekivati kao nesto prihvatljivo? Da znam, da se ne razocaram bas mnogo posle... :P

Pazi 'vako! Sto se tice eseja, uvek ali bas uvek od ponudjenih tema ima obavezno i jedna pripovetka! Tako da pripovetke odradite mnogo dobro! Takodje mislim da nije tesko napisati ok esej, ali koliko se ja secam (ne drzite me 100% za rec) esej nosi 10 poena, a pesma 20! Tako da obratite paznju na pesme, i takodje na zbirke pesama jer je pretprosle godine dosla Kamena uspavanka! U principu nije tesko, nista sto se ne moze uraditi, samo je bitna koncentracija, jer sam ja na mom prijemnom npr. totalno zaboravila da napisem nesto o rimi u pesmi :P biser sam, znam...
Ali nadam se da se vidimo u oktobru! Srecno svima, polomite se i tako to, i javite rezultate obavezno! ;D
0

#19 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 21 June 2007 - 08:24

Pa tako sam i mislila - da paznju obratim na pripovetke i pesme, mada sam iscitala skoro sve... A jel je bitna duzina? Koliko otprilike to treba da bude??? Posto ja imam obicaj da se raspisem... ne bih bas da ih smorim pa da i ne procitaju do kraja! :) :D
0

#20 User is offline   iccky88 

• Brucoš

Posted 21 June 2007 - 08:27

E, da, hvala svima sto imate toliko strpljenja za nas neupucene, istripovane, zbunjene itd! Mozda pitamo previse, ali i vama je verovatno taj upis delovao kao nesto mnogo strasno... :D HVALA!!!!! :)
0

• (14 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users