Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu: Katedra za italijanistiku - Filoloski fakultet Univerziteta u Beogradu

Jump to content

Poštovane kolege, dobrodošli na podforum Katedre za italijanistiku. Prilikom registracije na forum, bili ste u obavezi da procitate PRAVILNIK i samim tim ste prihvatili obavezu da ga se dosledno pridržavate. Pre nego što otvorite neku temu na forumu, molimo Vas da prvo pregledate vec postojece teme. Naime, o vecini predmeta i kurseva vec postoje otvorene teme, i verovatno cete tamo naci odgovore na neka od pitanja koja vas zanimaju. Tek ukoliko vidite da vec postojeca tema ne sadrži odgovor koji Vam treba, ili da tema nije odgovarajuceg sadržaja, možete otvoriti novu temu. Vodite racuna da u naslovu i podnaslovu teme precizno definišete ono što pitate. Svima nam je od koristi da se teme ne umnožavaju bez potrebe, jer se time dobija na preglednosti našeg foruma, ali i na brzini dobijanja potrebnih informacija. Ne bi bilo loše da, ukoliko vec na forumu ne dobiejte potreban odgovor, a dobijete ga na nekom drugom mestu, tu informaciju podelite i sa ostalim kolegama na forumu. Imajte u vidu da smo ovde da bismo jedni drugima pomagali.
1. godina2. godina3. godina4. godinaNeke osnovne informacije o katedrama, ispitima, profesorima, konsultacijama i sl. su vec objavljene na sajtovima pojedinacnih katedri i redovno se obnavljaju. Pre nego što postavite pitanje i/ili otvorite novu temu, predlažemo da prvo pogledate da li potrebna informacija vec postoji na sajtu Fakulteta. Evo linkova koji vam mogu pomoci:
Sajt Fakulteta, informacije o osnovnim studijama
Sajt Katedre za italijanski jezik i književnost
Sajt Seminara za društvene nauke
Italijanski jezik IItalijanski jezik IIItalijanski jezik IIIItalijanski jezik IV
Italijanska književnost IItalijanska književnost IIItalijanska književnost IIIItalijanska književnost IV
Uvod u italijansku kulturuLatinski jezik I i IIMetodika nastave italijanskog jezika
Latinski jezik I (po Bolonji)Istorija italijanskog jezika
  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Katedra za italijanistiku pitanja, problemi, zalbe

#21 User is offline   saskavb 

• Brucoš
  • Group: Student

Posted 24 July 2008 - 20:26

Jel je ovo neki djavolji topic pa niko ne ulazi ili sta?? LJUDI!!! IMA LI KOGA?!
0

#22 User is offline   tijana119 

• Student
  • Group: Moderator

Posted 24 July 2008 - 20:47

Ne samo topik, celi potforum je takav. Ako imas profil na Fejsbuku, potrazi grupu Italijanistika, mozda tamo neko bude raspolozen da odgovara na pitanja. :flex:
0

#23 User is offline   marija1 

• Brucoš

Posted 12 September 2008 - 12:42

Da li neko zna hoce li biti organizovan jos jedan rok za polaganje ispita u oktobru? Hvala unapred!
0

#24 User is offline   soniasavic 

• Brucoš

Posted 12 September 2008 - 15:08

bice. pise ti sve na oglasnoj tabli
0

#25 User is offline   marija1 

• Brucoš

Posted 14 September 2008 - 16:16

Hvala puno, mnogo si mi pomogla ! Ja zivim u Crnoj Gori, zato nemam informacije ! Kada pocinje oktobar 2?
0

#26 User is offline   viva las vegas! 

• Student
  • Interests:Sve :)

Posted 15 September 2008 - 22:06

Kakav sad Oktobar II, ja bila na faksu i nista nije pisalo? :blush:
0

#27 User is offline   marigolda 

• Brucoš

Posted 20 September 2008 - 20:22

E, valjda bi trebalo da bude oktobra 2, ali naravno, samo kome ostane jedan ispit.. i dalje je samo u vidu glasine ta info, ali eto, nekom moze da pomogne.
Cekajte da prodje oktobar 1.. polako.. :mellow:
smislice se oni
0

#28 User is offline   viva las vegas! 

• Student
  • Interests:Sve :)

Posted 23 September 2008 - 17:09

Zanimljivo.. Mada sam ja skepticna as usual :P
A sta si cula, jel bi to vazilo za stari ili za novi program? Ili oba :thumbup:
0

#29 User is offline   marigolda 

• Brucoš

Posted 24 September 2008 - 13:33

Pa valjda za oba... Rekla je Mirka (ili bese Snezana?) na ispitu, pa pretpostavljam da nije samo za bolonjce...
Ajde, drzim ti palceve!
0

#30 User is offline   tiktiri 

• Brucoš

Posted 06 October 2008 - 16:41

A je l' ima neko mozda neke tips&tricks na shta vredi ici a na shta se bash i ne mora (mislim na 4. godinu)? Jedino znam da cu 100% ici na sve kjnizevnosti...
0

#31 User is offline   tijana119 

• Student
  • Group: Moderator

Posted 06 October 2008 - 17:01

Pa eto, to ti je dovoljno. :D

Salim se, ja sam isla kod Julijane jer mi je bilo zanimljivo i na istoriju jer sam htela da imam svoje beleske. Nisam cak ni na sve knjizevnosti isla, samo kod Snezane sam bila redovna, kod ostalih samo povremeno. Nisam posle imala problema sa spremanjem, ali sam imala pouzdane beleske od koleginice. :(

EDIT: Ne znam sta su ova gramaticka vezbanja kod Klajna, nama je on drzao poetski jezik.
E da, isla sam i na konverzaciju kod Flavije, a kod Stevica povremeno svracala.
0

#32 User is offline   orandzina 

• Brucoš

Posted 05 September 2011 - 19:02

da li bi neko mogao da mi kaze kako se prijavljuje italijanski kao izborni i kada? i da li ima navale? http://forum.fil.bg.ac.rs/public/style_emoticons/default/smile.gif msm da sam ceo sajt uzduz i popreko presla,a nigde nisam nasla ovu informaciju,tako da ne znam vise gde i koga da pitam http://forum.fil.bg.ac.rs/public/style_emoticons/default/huh.gif
0

#33 User is offline   Lycee 

• Brucoš

Posted 06 September 2011 - 22:45

http://forum.fil.bg....i/page__st__260
:)
0

#34 User is offline   Scarleth 

• Brucoš

Posted 04 October 2011 - 21:26

Zanimaju me neke stvari i nadam se da cete mi odgovoriti mada vidim da vec duze vreme ovde niko ne ulazi,ali ne znam gde bi drugo trebalo da pitam???Kako je sprovedena Bolonja na nasoj katedri,je l mogu da se polazu ispiti preko predispitnih obaveza??I koliko je tesko dati 16 ispita posto ih mi po programu imamo toliko??

Molim vas da mi neko odgovori i da nekako ozivimo ovu temu ???
:flower: :flower: :flower: :flower:
0

#35 User is offline   eviva 

• Brucoš

Posted 02 December 2011 - 17:40

najpre da vam kazem, mada ste vec do sada to naucile/naucili, prvo sto ce vam zameriti jeste to "u vezi stvari" kaze se / pise se "u vezi sa stvarima"... vidim da je zastareo post, ali eto... ja sam tu tek od danas, slucajno naletela... vi ste vec verovatno pri kraju studija... pozzz

View Postsaskavb, on 12 July 2008 - 00:32, said:

Me too! Znacilo bi, stvarno... :ph34r: :blink:

0

#36 User is offline   lulaa 

• Brucoš

Posted 03 February 2012 - 13:39

Zdravo svima! Zanima me da li su predavanja na italijanskom i da li su knjige na italijanskom jeziku ili? :)
1

#37 User is offline   Slayerized 

• Brucoš

Posted 03 February 2012 - 14:57

View Postlulaa, on 03 February 2012 - 13:39, said:

Zdravo svima! Zanima me da li su predavanja na italijanskom i da li su knjige na italijanskom jeziku ili? :)

Ne znam na sta tacno mislis, ako mislis na prvu godinu-ne, nisu. Predavanja su na srpskom, knjige su...hm... uglavnom na srpskom -> radi se od pocetka. ;)

0

• (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users